28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KÜÇÜKKUYU SEMT POLİKLİNİĞİ UZMAN HEKİM KADROSUYLA HİZMETE BAŞLADI

Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi Semt Polikliniği hafta içi 08.00-22.00 uzman hekim, hafta sonu ve resmi tatillerde 10.00-18.00 saatleri arasında pratisyen hekim kadrosuyla hizmet vermeye başladı.

Çanakkale’nin önemli turizm beldelerinden biri olan Küçükkuyu Beldesi semt polikliniğinde, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterine bağlı uzman hekimler hafta içi görev yapacak. Beldedeki nüfus yoğunluğu ve hasta sayısında artış olabileceği belirtilerek, hafta sonu da pratisyen hekimlerin mesai yapacakları açıklandı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr.  Kerim Yeşildağ, Çanakkale’nin sadece merkez ile değerlendirilecek bir İl olmadığını söyledi. Çanakkale’nin ilçelerinin yanı sıra köyleriyle de ayrı bir potansiyele sahip olduğunu belirten Yeşildağ, “Ayvacık İlçemize bağlı Küçükkuyu beldemiz coğrafi konum itibari ile turist akınına uğrayan bölgelerdendir. Bu sebeple yaz aylarında sezonun açılması ile birlikte hasta potansiyeli artmaktadır. Çevre halkı ve tatil için bölgemizi tercih eden misafirlerimize sağlık alanında da konforu sunmak adına bu dönemlerde uzman hekim görevlendirmeleri yapılmaktadır. Bölge halkına ve misafirlerimize sağlıklı günler iyi tatiller dilerim” dedi.

Küçükkuyu Beldesi Semt Polikliniğinde, Genel Cerrahi Uzmanı haftaiçi her gün  08.00-16.00 saatleri arası, Dahiliye Uzmanı Perşembe günleri 08.00-22.00 saatleri arası, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Salı ve Perşembe günleri 17.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek. Hafta sonu ve resmi tatillerde ise 10.00-18.00 saatleri arasında pratisyen hekim görev yapacak.