9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Lapseki’de yaklaşık iki yıl kadar önce kurulan ‘Lapseki sanayiciler ve iş adamları derneği (LASİAD) genel kurul yaparak yeni yönetimi belirledi.

Lapseki belediyesine ait sahil sosyal tesislerinde gerçekleşen ve Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ında katıldığı genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Divan başkanlığını Metin Yılmaz, Katip üyelikleri  ise Hakan Genç, Cuma Doğan yaptı.

Yaklaşık iki yıl kadar önce kurulan ve şu an 28 üyesi bulunan ‘Lapseki sanayiciler ve iş adamları derneği’ kurucu başkanı Hüseyin Duman yaptığı konuşmada” Bölgemizde son yıllarda gelişmeler yaşandığından bizde arkadaşlarla birlikte iş adamları derneği kurmaya karar verdik. İki dönem başkanlık yaptıktan sonra bırakıyorum çünkü sürekli değişim olursa da arkadaşlarımız görev yaparsa daha iyi olur inancındayım” dedi.

Genel kurula katılan belediye başkanı Eyüp Yılmaz” Her geçen gün değişim ve gelişimin çıplak gözle fark edildiği İlçemizde böyle bir derneğin ilçemizde olması beni gerçekten çok mutlu ediyor fakat bu derneği faal hale getirmek gerekiyor bu güne kadar ne yapıldıysa bundan sonra çok daha fazla şeyler yapmak lazım. Çünkü artık Lapseki dünkü Lapseki değil bu günde geçiyor yarın çok farklı yerde olacağız hepimiz ona göre tekbirlerimizi almamız gerekiyor. Hepiniz farklı sektörle iş yapıyorsunuz gerçek olan bir şey var oda biz istesek te istemesek te Lapseki artık eski Lapseki olmayacak işin gerçeği bu. Bize çok gelen oluyor ben ilçe belediye başkanı olarak gelen yatırımcılara yardımcı olmaya çalışıyorum ama ben istiyorum ki bundan sonra sizler bu işi yürütün ilçemize gelen yatırımcılar siz iş adamlarıyla beraber olsun çünkü bu dernekte her sektörden arkadaşımız var bu süreçte bana ne görev düşerse ben her zaman hazırım yeni yönetim kurulu hayırlı olsun”dedi.

Yeni seçilen yönetim kurulu başkanı Zekeriya İşseven” Öncelikle ben kurucu başkanımız ve yönetim kuruluna bu güne kadar yapmış oldukları görevden dolayı çok teşekkür ediyorum. Şunu ifade etmek isterim ki Çanakkale’nin parlayan yıldızı Lapseki olacak bu yüzden en az altı ay çok çalışmamız lazım yapacak çok işimiz var. Ben yirmi yılı aşkın bir zamandır ilçemizde birkaç farklı iş dalında ticaret yapıyorum meyve üretiminde dünya genelinde ismi tanınmış olan ilçemiz artık 1915 Çanakkale köprüsüyle anılacak. Son birkaç yıldır her geçen gün ilçemize bir çok yatırımcı geliyor emlak piyasası aldı başını gitti ve gidiyor bizimde dernek olarak ilçemiz için bir şeyler yapmamızın geldiğini düşünüyorum. İlerleyen süreçte siz yönetim kurulu üyelerimiz ve değerli ilçe halkımızı Türkiye genelinde büyük şirketlerin yönetim kurulu üyeleriyle tanıştırmayı hedefliyorum. Bismillah dedik başladık hepimiz için hayırlı olsun”dedi.