27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EĞİTİM BİR-SEN Ezine’de Yetkili Sendika oldu.  İlçe Temsilcisi Caner Lüleci, konu hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Lüleci açıklamasında şunları kaydetti.

“Her yıl Mayıs ayının 15’inde sonlanan yetkili sendika belirleme çalışmalarında, 2017 yılında yine Eğitim Bir-Sen olarak ilçemizdeki yetkiyi aldık. 2016 yılından itibaren almış olduğumuz yetkiyi perçinleyerek, “Zirveden Yeni Ufuklara” sloganıyla çıktığımız yolda, hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk.

2016 yılında yetkili olduğumuz süreçte Çanakkale İli içerisindeki en iyi öğretmen maaş promosyon sözleşmesini imzalayarak, üyelerimize ve ilçemizdeki tüm öğretmen arkadaşlarımıza tek seferde 1350 TL promosyon kazandırmanın gururunu hep birlikte yaşadık. Yine yetkili olduğumuz süreçte, etkili hamlelerimizle mağduriyet yaşayan üye arkadaşlarımızın yanında saf tutarak, mağduriyetlerini gidermek için çaba sarf ettik.

Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek olan Toplu Sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olarak masaya oturup, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışıp ve daha iyi özlük haklarına kavuşması için mücadele edeceğiz.

Hak üretme merkezi, üyesine, ülkesine, insanlığa, halka, Hakk’a hizmete adanan gönüllerin sendikası Eğitim Bir-Sen’e inanan, yanımızda duran, destek olan, bizimle bu yolda yürüyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Almış olduğumuz yetkinin Ezine’mize, Çanakkale’mize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, hak arama mücadelemizde elif gibi dimdik duran, böylesine güzel bir teşkilata sahip olduğum için Rabbime hamd ediyorum.”