27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünde düzenlenen Köylerarası Futbol Turnuvasında Şampiyon Kumkale oldu.

Mahmudiye Köyünde bu yıl ilki düzenlenen ve 2 grupta 12 takımın kıyasıya mücadele ettiği Köyler arası Futbol Turnuvasında rakibi Akçapınar’ı  yenen Kumkale Şampiyon oldu.

Normal süresi 2-2 sona eren müsabakada uzatma dakikaları oynandı. 15’er dakikalık 2 devre halinde oynanan uzatma dakikalarında da gol olmayınca maçta penaltı atışlarına geçildi.

Penaltı atışlarında 7-5 sonuçla rakibine üstünlük sağlayan Kumkale Spor bu yıl ilki düzenlenen turnuvanın Şampiyonu oldu.

Turnuvada yarı final maçında rakibi Üvecik Köyünü yenen Halileli 3. Olurken Üvecik Köyü ise 4. Oldu.

Müsabakanın sonunda Şampiyon Kumkale ve turnuvayı 2. Olarak bitiren Akçapınar’a kupaları törenle verildi.

Turnuvaya ev sahipliği yapan Mahmudiye Köyü Muhtarı Gürhan Yurter bu yıl ilki gerçekleşen turnuvayı düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Turnuvayı düzenlemekteki amacımız, futbol vesilesiyle köyler arası dayanışmayı sağlamak, tanışıp kardeşliğimizi pekiştirerek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korumak, köylerimiz arasında köprü olup birlik, beraberlik ve kaynaşmanın önünü açmaktır. Çok şükür güzel bir turnuva düzenledik.. Katılım da çok güzel oldu. hem çekişmeli hem de dostça geçen keyifli bir turnuva oldu kanısındayım. Turnuvada kazanan dostlık ve kardeşlik oldu. ” dedi.

Dostluk ve centilmenlik içerisinde turnuvayı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yurter, “İnşallah bir sonraki turnuvayı daha geniş ve katılımını yüksek yapmayı hedefliyoruz. Bizi turnuvamızda yalnız bırakmayan maddi olarak destekleyen değerli sponsorlarımıza, Turnuvaya katılan  takımlarımıza,  maddi ve manevi desteğini sunan herkese ve takımlarımızı ilk maçtan son maça kadar yalnız bırakmayarak destekleyen sporseverlere teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.