28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’ye bağlı Mahmudiye Köyünde “Köyler Arası Futbol Turnuvası” başladı.

Mahmudiye Muhtarlığı tarafından gerçekleşen ve 12 takımın mücadele ettiği turnuva 4 Şubat Cumartesi günü oynanan müsabakalarla başladı.

Mahmudiye Futbol sahasında oynanan ilk maçta ev sahibi Mahmudiyespor Yenimahallespor ile karşı karşıya geldi. Ev sahibi Mahmudiyesporun üstünlüğü ile geçen ilk yarıda Mahmudiyespor gol yollarında yakaladığı bir çok pozisyonu değerlendiremeyince ilk yarı 0-0 sona erdi. İkinci yarıda atak futbolunu devam ettiren Mahmudiyespor rakip kalede gol aradı. Yenimahallespor ev sahibi takımın  u ataklarına ani geliştirdiği kontrataklarla cevap verdi. Bu atakların birisinde de golü bulunca sahadan 1-0 gaip ayrıldı.

Mahmudiye Köyü Muhtarı Gürhan Yurter, oynanan ilk gün maçları ile turnuvamız hayırlısı ile başladı. Futbol vesilesiyle köyler arasındaki dayanışmayı, kaynaşmayı sağlamak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, köylerimiz arasında köprü olup kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya vatandaşlarımızın da ilgisi hayli yoğun olduğunu görüyoruz. İlk günde çekişmeli müsabakalar oynandı. İnşallah dostluk, kardeşlik ve centilmenlik havası içerisinde müsabakalarımız devam edecek. Turnuvaya katılan tüm takımlara ve tribünlerde yerini alarak takımlarına destek olamaya gelen tüm sporseverlere, misafirlerimize ve köylülerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Turnuvanın ilk gününde oynanan diğer maçlar ve sonuçları ise şöyle :

Bozalan      : 2    Yeniköy         : 2

Pınarbaşı   : 2    Akçapınar     : 3