Pts. May 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mahmudiye Ortaokulu Çanakkale Oryantiring Yarışmalarında Şampiyon Oldu

2 min read

Mahmudiye Ortaokulu Oryantiring İl Birinciliği Yarışmalarında Yıldız kız takımı ve yıldız erkekler takımı üst üste 3. Yıldır il 1. si oldu.  

Çanakkale Okul Sporları Oryantiring İl Birinciliği Yarışmaları sona erdi. Çanakkale Oryantiring İl Birinciliği yarışmasına Ezine Mahmudiye Ortaokulu sporcuları, aldığı başarılı sonuçlarla Ezine’nin haklı gururu oldular.

18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi içerisinde gerçekleştirilen yarışmalara küçük, yıldız, ve genç müsabakalarına 26 takımdan oluşan toplam 131 sporcu yarışırken, yapılan yarışmalarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadele ortaya koydular. Yarışmaların Sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Çanakkale Oryantiring İl Temsilcisi İbrahim Çoşkun, Çanakkale Okul Sporları İl Temsilcisi İsmail Hakkı Şenel, Okul Müdürleri, Hakemler ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.

21 Şubat 2019 tarihinde ÇOMü Terzioğlu yerleşkesinde yapılan ve 26 takım 131 sporcunun katıldığı Oryantiring İl Birinciliği yarışmasında ilçemiz okullarından Mahmudiye ortaokulu üçüncü yıldır üst üste Yıldız kız takımı ve yıldız erkeklerde takımı il 1. si oldu.

Bireyselde küçük kızlarda Hale Eroğlu yıldız kızlarda Irmak Direk ve Yıldız erkeklerde Barış Direk il 1. Si

Küçük erkeklerde Kaan Çakır yıldız kızlarda Meltem Korucu yıldız erkeklerde Taha Pehlivanoğlu il 2. si

Yıldız kızlarda Nehir Kayan il 3. Sü, Küçük erkeklerde Gültekin Keskin il 4. sü oldu.

Bireyselde

Yıldız kızlarda

1. Irmak Direk

2. Meltem Korucu

3. Nehir Kayan

 

Yıldız erkeklerde

1.Barış Direk

2 Taha Pehlivanoğlu

 

küçük kızlarda

1.Halegül Eroğlu

 

Küçük erkeklerde

2- Kaan çakır

3- Gültekin keskin

 

Kupa ve madalyalarını alan başarılı sporcular yaptıkları açıklamada, il birincisi olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirttiler. İzmir’de yapılacak olan bölge finallerinde Ezine’yi ve Çanakkale’yi başarı ile temsil edip başarılarını devam ettirmek istediklerini ifade ederek, bu başarılarını basta beden eğitimi öğretmenleri Şebnem Göksan’a ve öğretmenlerine, okullarına ve tüm Ezine’ye armağan ettiklerini söylediler.

 

Ayrıca sporcu öğrenciler sporun gelişmesi ve başarının artması yönünde ellerinden gelen tüm çabayı sarf eden ve her türlü desteği veren Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’ya, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman’a ve Okul müdürleri Ahmet Akyüz’e teşekkürlerini sunduklarını ve başarılarının devam edeceklerini ifade etti.

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.