27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mavras Organik Zeytinyağları Dünya’nın en prestijli yarışması NYIOOC New York’tan 3 madalya ile döndü.

Çanakkale Ticaret Borsası üyesi olan Mavras Organik Zeytinyağları Dünya’nın en prestijli yarışması NYIOOC New York’tan 3 madalya ile döndü. Mavras Organik Zeytinyağı Ayıdikeni ise ‘Delicate’ derecesinde Altın Madalya ile  Gurme seçilirken,. düzenlenen yarışmada diğer zeytinyağları kategorisinde 1 Altın ve 1 gümüş madalya daha kazanarak Dünya’nın en prestijli yarışması NYIOOC New York’tan 3 madalya ile döndü.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen yaptığı açıklamada ÇTB üyesi Mavras Zeytin Yağlarının başarısından dolayı büyük gururu ve mutluluk duyduklarını belirterek; “New York’ta düzenlenen dünyanın en büyük ve en prestijli zeytinyağı yarışması olan NYIOOC Dünya Zeytinyağı Yarışmasında Borsamız Üyesi Mavras Organik Zeytinyağlarının Türk Şirketi katılımının ilk yılında 3 zeytinyağı numunesi ile 3 Madalya alıp Dünya’nın zirvesine yerleştiğini memnuniyetle öğrendik.  

Kalite standartlarından ödün vermediğini ispatlayan Mavras, ilimizin zeytinyağını tanıtımı ve yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları noktasında attığı adım ile kendisini bir kez daha kanıtlamış oldu. Markamız ile gurur duyduk.

Yeni teknolojisi ve modern zeytinyağı tesisi ile zeytinin gölgesinde Girit’ten Küçükkuyu’ya göç eden bir ailenin markası olan Üyemiz Mavras firması yetkilileri Sn. Melike As, Sn. Mehmet Betil ve ekibini Çanakkale Ticaret Borsası olarak yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz dedi.”