24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde İlk Bebek Heyecanı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde ilk bebek dünyaya geldi.

Çanakkale Kepez Beldesinde yapımı tamamlanan ve 22 Ekim 2017 Pazar gününden itibaren yeni hizmet binasında hasta kabulüne başlayan  Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti.

23 Ekim Pazartesi günü saat:15.05 de Op. Dr. Serkan Satılmış Ertuğrul tarafından sezeryan ile gerçekleştirilen doğumda sağlıklı bir erkek bebek dünyaya gözlerini açtı.

Sevda- Uğur Çanlı çifti bebeklerine Yusuf Talha adını verdi. 2 kg. ağırlığında doğan bebeğin adını Başhekim Op. Dr. Yusuf İlker Çömez’den aldığını kaydeden baba Uğur Çanlı kendisinin tedavisini ve ameliyatını gerçekleştiren, baba olmasını sağlayan, büyük bir minnet duyduğu doktorunun ismini oğullarına verdiklerini belirtti.

Hastane Başhekimi Op.Dr. Yusuf İlker Çömez, zayıf olduğu için bir süre kuvözde kalacağı belirtilen bebek ve annesi Sevda Çanlı’yı bugün hastanede ziyaret etti. Yusuf Talha’nın yaklaşık bir ay erken dünyaya geldiğini söyleyen Sevda Çanlı, şöyle dedi:

“Doğumun ardından doğumhanede bebeğimi görünce bütün ağrılarım gitti. Hiçbir ağrım kalmadı. Bebeğimi kucağıma aldım. Elini yüzünü gördüm. Hiçbir sorun yoktu. Çok mutlu oldum. Her şey çok güzel.”

Başhekim Op. Dr. Yusuf İlker Çömez ise, hastanenin ilk bebeğine kendi isminin verilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Ailenin heyecanını paylaştıklarını belirten Yusuf İlker Çömez şöyle konuştu:

“4 gün önce hastanemiz açıldı. Bebek doğduğunu öğrenince ben de çok heyecanlandım. Bebeğin isminin Yusuf olması da benim için sürpriz oldu. Bu bizim hastanemiz için bir ilk ve unutulmayacağını düşünüyorum. Bebeğimiz şu anda yoğun bakımda, durumu iyi. Hayati tehlikesi yok. Hafif kilosu düşük ama bu yeni doğum uzmanımız tarafından yakın bir şekilde takip ediliyor. Çok kısa bir zamanda toparlayacağını biliyoruz. Bugün annemiz de bebeğini kucağına aldı ve emzirdi. İnşallah en yakın zamanda taburcu edilecekler.”