21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET AKİF ERSOY HASTANESİNDE 03-09 KASIM ORGAN BAĞIŞI HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde, 3- 9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Hafta sonu Mehter Takımı eşliğinde yürüyüş ile başlayan program hastanede düzenlenen stant çalışması ile devam ediyor.

Kordon boyundaki Golf Çay Bahçesi önünden başlayan yürüyüş, organ bağışı için farkındalık oluşturmak amacıyla Mehter Takımı’nın katılımıyla yapıldı. Etkinliklerde yer alan Gazi Ortaokulu, Çafad Trabzon ekibi halk dansları ve Çomü kapeoro gösterileri halkımızın yoğun ilgisiyle karşılanırken lokma dağıtımıyla son buldu.

Hafta boyunca sürecek olan etkinlikler hastanenin giriş katında kurulan ve 04-08 Kasım tarihleri arasında vatandaşlardan gelecek organ bağışlarını kabul edecek olan organ bağış stant açılışıyla devam ediyor.

Haftanın önemine dair basına bilgi veren Organ Nakli İl Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü ve Koordinatör Hemşireleri Emine Karakaya, Yeliz Baykala ve Gönül Pınarcıoğlu “Amacımız organ bağışı konusunda farkındalık yaratarak bağışın önemini çok kişiye duyurmak. Çanakkale’de bu yıl 11 aile kaybettiği yakınlarının organlarını bağışladı. Ülkemizde 30 bin civarı hayata tutunmak için nakil bekleyen hastamız var. Herkesden duyarlı olmalarını bekliyoruz” dediler.

 

About Post Author