15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mehmet Akyün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

19052016_1_0011

 

Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı.

 

Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı. Akyün mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“ 19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Milletimizin adeta yeniden doğduğu gündür. Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde vatan ve millet aşkıyla toplanan halk; milli mücadelenin ilk ateşini Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla yakmışlardır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde top yekün milletimizin verdiği istiklal mücadelesinin dünyada eşi benzeri bulunmamaktadır. Savaşın ardından her türlü güçlük ve engellemelere rağmen ekonomisiyle, sosyal yapılanmasıyla, çağdaş ve demokratik bir Cumhuriyet ortaya çıktı. Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin teminatı Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

 

Yarınlarımızın ve Cumhuriyeti’mizin teminatı Türk Gençliğini eğitim, kültür ve her türlü çağın bilgi donanımıyla yetiştirir isek geleceğe o denli güvenle bakarız. Bizim gençlerimize her konuda güvenimiz sonsuzdur.  Türk Gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’ sının emaneti, Cumhuriyetine sahip çıkacak ve çağdaş uygarlık seviyesinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine layikiyle yerine getirecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. “

About Post Author