14 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN 10 KASIM MESAJI

S.S. 16 Nolu Ezine Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çırkan mesajında şunları kaydetti.

Bağımsızlık mücadelesine önderlik ederek üstün askeri yeteneği ve kararlı duruşuyla destansı mücadeleyi Cumhuriyet ile taçlandıran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81.yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, aynı zamanda onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

About Post Author