Çar. May 27th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN 23 NİSAN MESAJI

2 min read

S.S. 16 nolu Ezine Minibüsçüler Taşıyıcılar.Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çırkan mesajında şunları ifade etti.

“Çocuklar, milletin ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecekler dünya barışına önemli katkılar sağlayacaktır.

Ben öyle inanıyorum ki, ancak çocukları için çaba gösteren toplumlar, geleceğini teminat altına alabilir. Ulusal egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99 yıl önce bugün Ankara’da açılması tarihimizde önemli bir dönüm noktasını teşkil etmiştir. TBMM, maziden istikbale uzanan binlerce yıllık kadim çizgisi ile insanlığın hayatında ve hafızasında etkin olan milletimizin temsil edildiği en büyük mercidir.

Savaş yıllarında öksüz ve yetim kalan çocuklarımızı devletimizin kuruluş heyecanına dahil ederek onları onurlandırmak ve milli bağımsızlığımızın ilelebet devam etmesi arzusunu milletçe hatırdan çıkarmamak için kutlanmaya başlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin en önemli milli günlerindendir.

Unutulmamalıdır ki, umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Zira biliyoruz ki; şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatanımızın yarınki sahipleri, çocuklarımızdır.

Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm fertlerimizin ve geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor ve vatan için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz ile onların cefakar çocuklarını saygı ile anıyorum.”

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.