18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

S.S. 16 Nolu Ezine Birlik Minibüsçüler Mot. Taş.Koop. Başkanı Mehmet Çırkan, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çırkan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için dua edenlerin, dualarının kabul olduğu , Regaip, Miraç, Berat Kandillerini ve Kadir Gecesini barındıran, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan mübarek üç aylara erişmiş olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu gece bizlere birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah’a yakınlaştıran bir gece. Aynı zamanda On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın gelişini de müjdeleyen bu gece, tüm İslam alemi için ibadet ve dua ederek maneviyat duygularının güçlendiği müstesna bir gün.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslâm âleminin, Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını, Devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden korunmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”