21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÖZKAN, 10 KASIM MESAJI

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bşk. Mehmet Özkan’ın, Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümü mesajı.

Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 78. yılında Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak rahmet ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, Türk tarihine yön veren eşsiz liderlerden birisi olarak milletimizin zihninde yer almıştır. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki vizyonuyla dünyanın saygısını kazanmıştır.

10 Kasım, Atatürk’ü anmanın yanı sıra, O’nun ideallerini bir kez daha hatırlamanın ve milletimizin sahip olduğu değerlerin farkına varmamızın vesilesi olmalıdır. Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 78. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet, şükran, sevgi ve saygılarımla anıyorum.

MEHMET ÖZKAN

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI