9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bşk. Mehmet Özkan, Yeni Yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özkan mesajında şunları kaydetti.

“Bugün ekonomisiyle, gerçekleştirdiği dönüşümlerle, ileri standartlarıyla, demokratik rejimiyle, uluslararası alandaki aktif ve yapıcı tutumuyla, yumuşak gücüyle siyasi değeri artan, dünyanın parlayan yıldızı olarak gösterilen bir ülkede yaşamanın haklı gururu içindeyiz. Türkiye’nin yükselen gücü, tüm dünyada ilgiyle ve dikkatle takip edilmektedir. Bu başarı, geçmişten gelen birikimlerin, daima onur duyduğumuz köklü tarihimizin ve büyük bir öz güvenin yansımasından başka bir şey değildir.

Sorunlarımızın farkındayız. Bunları çözmek için güçlü bir irade sergilenmektedir. Bütün kurumlarımız Türkiye’nin daha da gelişmesi, demokratikleşmesi için iş birliği içinde hareket etmektedir. Çok çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur. Gerekli irade, azim ve cesareti gösterebildiğimiz takdirde, yarının daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh, bölgesine ve uluslar arası sisteme yön veren Türkiye’sini el birliğiyle inşa edeceğimizden şüphe duymuyorum.

Ezine’de faaliyet gösteren Değerli Esnaf ve Sanatkarlarım ile birlikte iyisiyle, kötüsüyle 2015 yılını bitiriyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar ailesi olarak, 2015 yılında Ezine’nin ekonomisine olumlu yönde katkıda bulunmaya çalıştık. İşverenlerin ve çalışanların geçimlerine katkıda bulunduk.

Vizyonumuz; daha güzel bir Ezine için, Daha güçlü Esnaf ve Sanatkarlardır.

Misyonumuz; daha fazla ailenin evine aş götürebilmesi için, verimli-güçlü-sağlıklı bir şekilde işleyen ekonomi oluşturmaktır.

Yeni bir yıla girerken insanlar, ülkeler ve milletler arasındaki ilişkilerde barışın, huzurun ve güvenin egemen olması, karşılıklı saygı, anlayış ve hoşgörünün düşmanlıklara, nefrete ve ön yargılara galip gelmesini umut ediyorum. Daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye’ye ulaşmak dileğiyle, çok değerli Esnaf ve Sanatkarlarımın ve kıymetli Ezine Halkının yeni yılını tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”