30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÜNSAL REGAİP KANDİLİ MESAJI

AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ünsal mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.s.), ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazana kavuştur’ şeklindeki duasıyla 3 ayların ne kadar değerli olduğu aşikardır. Recep ayı ile başlayan Ramazan ile noktalanan bu dönemin birlik ve beraberliğe vesile olması en büyük arzumuzdur.

Gecesi ve gündüzüyle üç aylar, hepimiz için nefis muhasebesiyle kendimizi kontrol etmemiz gereken bir dönemdir. Üç aylar içinde yer alan Regaip Kandili de kulun Rabbine daha fazla yakınlaştığı, dargınlıkları, kırgınlıkları bırakıp kardeşlik ve hoşgörü duygularını zirveye çıkarttığı mübarek gün ve gecelerimizdendir.

 Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, ve Alem-i İslam’ın mübarek üç aylarını ve kandilini tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, onların hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını, bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

About Post Author