30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEVLÜT ORUÇOĞLU MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Oruçoğlu ; “Allah Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemleri bir an önce atlatmamızı nasip etsin.”

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Oruçoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip kandili ile başlayan ve içinde birçok hikmet ve bereket barındıran Miraç kandilini idrak edecek olmanın sevincini yaşamaktayız.

Miraç, başta Peygamber Efendimiz (S.A.V) olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bugün bize düşen Miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir.

Bu mübarek gecede farklı coğrafyalarda yaşayan milyonlarca kardeşimiz dualarda bir araya gelecektir. Bizler de kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir tarafa bırakıp tüm dünyada barışın ve huzurun sağlanması, birlik ve beraberliğimizin devamlılığı için dua edelim. Ülkemizin bekası, birlik ve beraberliğimizin daim olması için dua edelim. 

 Allah Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemleri bir an önce atlatmamızı nasip etsin.

 Bu dü­şün­ce­ler­le, başta Geyikli’li,Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Mirac Kan­di­li teb­rik edi­yor, aramızdaki sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olması temennisiyle saygı ve selamlarımı sunuyorum” 

 

 

 

 

About Post Author