19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Oruçoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Aziz Türk milletinin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde giriştiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamanın coşkusu ve sevinci içerisindeyiz. 

29 Eklim 1923; bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan emsalsiz ümidin, milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Cumhuriyet, Anadolu insanının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir.

96 yılın gururu ile bütün vatandaşlarımızın, sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına ve bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, geride kalan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 96. yılı tüm milletimize kutlu olsun.”   

 

About Post Author