29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP Ayvacık İlçe Başkanına Silahlı Saldırı

Ayvacık’da bir düğünde çıkan kavgada, aralarında MHP Ayvacık İlçe Başkanı Ercan Şengül’ün de bulunduğu 3 kişi silahla yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Dibekli köyündeki düğünde çıkan kavgada, Mehmet Akaya. isimli şahıs, silahla MHP Ayvacık İlçe Başkanı Ercan Şengül, Nazım Kabaç ve Hasan Kabaç’ı yaraladı. Nazım Kabaç ve Hasan Kabaç el ve ayaklarından yaralanırken, Ercan Şengül ise karnından yaralandı. İlk müdahalesi yapılan yaralılar daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Jandarmanın tespitlerine göre davulcuyu masasına çağıran Mehmet Akaya adlı kişi davulcu masasına gelmeyince sinirlendi ve bağırmaya başladı. Bu sırada MHP İlçe Başkanı Ercan Şengül de tartışmaya müdahil oldu ve tartışma kavgaya dönüştü. Silahını çeken Akaya arbede içerisinde hem kendini hem de MHP Ayvacık İlçe Başkanı Ercan Şengül’ü, Nazım Kabaç’ı hem de  Hasan Kabaç’ı vurdu.

Çağrılan ambulanslarla Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Şengül’ün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Silahlı saldırıyla alakalı yazılı bir açıklama yapan MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, “Ayvacık İlçe Başkanımız Ercan Şengül, kendi köyü olan Dibekli’de katıldığı bir düğünde çıkan kavgayı ayırmak isterken silahla yaralanmıştır. İl Sağlık Müdürümüz ve doktorlarından alınan bilgiye göre çok şükür hayati tehlikesi yok. Başkanımızın en kısa sürede sağlığına kavuşacağını umut ediyoruz. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur” denildi.

Saldırıyı düzenleyen şahıs ise jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

About Post Author