2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Ezine 12. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede tek liste ile seçim yapılırken İlçe Başkanlığına mevcut Başkan Tahsin Yüksel seçildi.

Olağan İlçe Kongresine MHP MYK Üyeleri Ferhat Çakıroğlu ve Yüksel Kaleci, MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, MHP İl Genel Meclis Üyeleri Enver Koç ve Recai Ertan, MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özel, Biga İlçe Başkanı Salih Altınkasa, Bayramiç İlçe Başkanı Ali İhsan İşcen, Yenice İlçe Başkanı Yener Korkmaz, Gelibolu İlçe Başkanı Eyüp Büyüksungur, Lapseki İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Ayvacık İlçe Başkanı Ercan Baskan, Yenice İl Genel Meclis Üyesi Recai Ertan, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, Ezine Şoförler ve Ot.Esnaf Od. Bşk. Yılmaz Konca,  Ezine Esnaf ve San. Od. Bşk. Türker Demirhan, Ezine Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Uysalgil, Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, rti ve STK’ların temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Kongre Divanın oluşumundan sonra saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, geçmiş 3 dönem ilçe yönetiminde görev yaptıktan sonra geçen yerel seçimlerde İl Genel Meclis Adayı olarak seçimlerde partisi için ekip arkadaşları ve yönetimiyle birlikte köy köy gezerek çalıştıklarını ifade etti. Yüksel konuşmasında seçimlerin akabinde İl Başkanlığı tarafından İlçe Başkanı olarak görevlendirildiğini belirterek, bu görevi de ilçe kongresine kadar ellerinden geldiğince en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdiğini söyledi.

Yüksel konuşmasında ; “Türklük gurur ve şuuruyla aynı zamanda İslam ve ahlak faziletiyle yetişmiş bir kardeşiniz olarak, Başbuğumuzun açmış olduğu yolda, Genel Başkanımızın izinde, 3 Hilalli sancağımızı ve davamızı bizimle beraber yürüyen dava arkadaşlarımla, gece gündüz demeden, yürekli ve korkusuz bir ülkücü olarak yürüyeceğime söz veriyorum” dedi.

Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve MHK Üyeleri Yüksel Kaleci ve Ferhat Çakıroğlu birer konuşma yaptı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajının okunmasın ardından seçimlere geçildi.

Tek liste ile gerçekleşen seçimler sonucunda İlçe Başkanlığına Tahsin Yüksel seçilirken Yönetim Kurulu Üyeliklerine Hakan Öztürk, Tarık Çakmak, Ercan Yüksel, Ali Buldanlı, Barış Erol, Hasan İşeri, Halil Soylu, Nazmi Özkan, Serkan Saygın, Emrah Öksüz, H. Burak Çakar, İbrahim Tekin, Sabri Yalın, Mehmet Erol seçildi.

 

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.