21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, TBMM’nin açılışının 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Bundan tam 101 yıl önce küllerinden doğan yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin millet iradesinin tecelli ettiği TBMM’nin açılması Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün o yıllarda savaştan yeni çıkmış bir milletin yetim ve öksüz çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyerek vurguladığı ve güvendiği çocuklarımız bu yıl ilk yıldan itibaren ülkemizde kutlanan ulusal bayramımızı 100. kez kutluyorlar.

Bu tarihi günde çocuklarımıza seslenmek istiyorum; Sevgili çocuklar, sizlerde anne babalarınız gibi bu güzel ülkenin geleceğini inşa edeceksiniz. Başöğretmenimiz Ulu Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi ve onun yüksek ideallerini siz çocuklara, gençlere emanet etti. Bu nedenle 101 yıl önce neler yaşandığını, Ulu Önder Atatürk’ün neden yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni küllerinden doğması aşamasında ilk iş olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtığını iyi öğrenmeli ve anlamalısınız. Cumhuriyetimizin temel ilkesi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesidir. Bu söz alelade bir sözden öte millet iradesinin tecelli ettiği TBMM’nin varoluş nedenidir. TBMM aynı zamanda “Bağımsızlık ve adalet” üzerine inşa edilmiş bir mirasın da temelidir. Bu mirası, Atatürk’ün işaret ettiği “Muasır medeniyetler seviyesi” ve onun da ilerisine taşıyacak olan sizlersiniz.

Bu vesileyle dünyanın ve ülkemizin içerisinden geçtiği bu küresel Kovid-19 salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza, terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm gazilerimize ve salgınla mücadelesinde hepimizi duygulandıran ve gururlandıran bir özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Milletimizin hürriyetini ve egemenliğini sembolleştiren, milli iradenin yüzüncü şeref yılında 23 Nisan’ın tüm ülkemize huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışına yetişen 115 mebusu ve sonrasında çalışmalara katılan diğer mebuslarımızı rahmetle, saygıyla anıyor, salgından dolayı, eğitim ve öğretime ara verilmesiyle birlikte evlerinde kalarak parkların, sokakların ve okulunun özlemini çeken yavrularımızın ve aziz milletimizin bayramlarını en içten duygularımızla kutluyoruz.”