21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP GEYİKLİ BELDE BAŞKANI NURİ KUŞÇU 10 KASIM MESAJI

MHP Geyikli Belde Başkanı Nuri Kuşçu, 10 Kasım Atatürkü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kuşçu mesajında şunları kaydetti.

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Milli Mücadele’nin kutup yıldızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla yad ediyoruz.

Aziz Türk milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan mücadele eden ve bu mücadelesi ile adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatını milletine adamış.eşsiz bir kişilik ve büyük bir komutandır.

Aramızdan ayrılışının üzerinden geçen her yıl; Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğumuz hayranlığı, özlemi ve sevgiyi bir kat daha artırırken ülkemizin ve ulusumuzun bugün karşılaştığı bölgesel ve küresel sorunlar karşısında O’na ve O’nun düşünce sistemine ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha da iyi anlıyoruz.

O, ülkenin en karanlık günlerinde Türk milletine dikenli yollardan nasıl geçilebileceğini göstermiş; fiilen de uygulamış bir önderdir. Hayatını bu yola, Türk milletinin bağımsız yaşama arzusuna adamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün çaba ve mücadelesiyle sadece bizleri değil tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış bir önderdir. Ona olan hayranlığımızı perçinleyen bu inanmışlık, ilim ve fen ile birleşmiş bizlerin ‘fikri hür, vicdanı hür’ bireyler olmamızı sağlamıştır. Türk milletinin ne şartlar altında olursa olsun ‘manda ve himaye’ altına girmeyeceğinden emin olmuş ve asla ödün vermemiştir. Bizlere ilham kaynağı olan bu düşünceler sonsuza kadar bir ışık bir rehber olacaktır. Kahraman bir komutan, büyük bir devlet adamı olarak kendi yüzyılına sığmayıp taşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu aziz milletin ortak değeridir.

Yüce Türk Milleti olarak, Bandırma vapuruna binerken başlatılan, Sakarya’da Dumlupınar’da Çanakkale’de verilen şehadetlerle devam eden ve büyük Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ile sonlanan asil ruhu yaşatacağımızı Mustafa Kemal Atatürk ve tarihteki Türk Başbuğlarının huzurunda söz veriyoruz.

Vefatının 80. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve bu vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimize şükranlarımı sunuyor, saygı ve rahmetle anıyorum.”

About Post Author