12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP İL BAŞKANI YILDIRIM ; ” ABD; “SOYKIRIM” İFTİRASI İLE TÜRKİYE’YE KARŞI YENİ BİR SALDIRI BAŞLATMIŞTIR.

MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden ,   ABD Başkanı Joe Bidenın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki “sözde soykırım” ifadesine ilişkin set tepki göstererek, ” ABD; “soykırım” iftirası ile Türkiye’ye karşı yeni bir saldırı başlatmıştır” dedi.

Başkan; Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi

“Biden, açıklamasında “Ermeni soykırımında ölenleri anıyorum” demiş. Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli nin de vurguladığı üzere: “Biden’in soykırım açıklaması hükümsüzdür, aynı zamanda siyasi akılsızlık ve ahlaksızlıktır.”

ABD geçmişine ve günümüzde yaptıklarına bakarsa soykırım tablosunda kendi yüzünü görecektir. Soykırımdan sabıkalı ABD istediği ülkeye girer, gerekçesini de kendi üretir. Son örneklerini Irak’da “nükleer silah” ararken, Suriye’de “Israil’in güvenliğini sağlama” kılıfı altında görmedik mi? Bu haydutlar birligi ABD, 160′ dan fazla ülkeye müdahale etmedi mi? Milyonlarca masum insanın kanı ellerinde değil mi?Müdahalelerinin hiçbirinin hukuki dayanağı yok, kirli ve emperyal niyetler taşıdığını da bilmeyen yok. ABD; “soykırım” iftirası ile Türkiye’ye karşı yeni bir saldırı başlatmıştır.

1915 olayları sırtından hançer yiyen bir İmparatorluğun doğal refleksi, doğru bir kararı, dengeli bir adımıdır. Kaldı ki tehcir, o dönemki milli güvenliğin zorunlu bir tercihidir. Burada soykırım izi sürenler Türk milletine hiç geçmeyecek düşmanlık besleyen çevrelerdir.

Milliyetçi Hareket Partimiz, sözde soykırım suçlamasını tümden reddetmekte, bu isnadı dillendiren ABD Başkanı’nı da kınamaktadır. Bu tehditlere karşı hazırlıklı olmamız ve bu iftiraya milli birlik ve bütünlük içinde karşı koymamız gerekmektedir. Devletimizin milli birlik ve beraberlik içerisinde alacağı kararların destekçisiyiz. Devletimizin daima yanında ve emrindeyiz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

About Post Author