18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP’den ‘Demokrasi ve Milli Birlik Mitingi’

MHP’den ‘Demokrasi ve Milli Birlik Mitingi’

29072016_7_0002 

 

 

MHP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı ’Demokrasi ve Milli Birlik Mitingi’ düzenlendi.

 

 

MHP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı ‘Demokrasi ve Milli Birlik Mitingi’ düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen mitinge Çanakkale Valisi Hamza Erkal, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, MHP İl Başkanı Hakan Pınar ile siyasi partilerin üyeleri, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR”

 

Şehitler için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunduğu mitingde konuşan MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, “Paralel devlet anlayışı ile yıllardır devletin en kritik ve stratejik noktalarına yuvalanan Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi ülke gündemini allak bullak etmiş, bir anda tartışmaların seyir ve ağırlık merkezini değiştirmiştir. Elbette 15 Temmuz Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Yıllarca TSK’ya ahlak ve yasa dışı yollarla sızan ve sirayet eden bu alçaklar en sonunda hiçbir insani vasfa sığmayacak cani bir ruh haliyle Türk milletine silah doğrultmuş mermi ve bomba yağdırmaktan çekinmemişlerdir” şeklinde konuştu.

 

 

29072016_7_0003

 

“TÜRK MİLLETİNİN TEK SES VE TEK YÜREK OLACAĞINI HESAP ETMEDİLER”

 

Darbe girişimi sonucunda çok sayıda masum insanın hayatını kaybettiğini belirten AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, “14 gün önce FETÖ terör örgütünün, TSK’nın içine girmiş kanlı mensupları tarafından gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Bu darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Neden? Çünkü bu girişimi yaparken Türk milletinin, vatanı, milleti ve bayrağı söz konusu olduğunda tek ses ve tek yürek olacağını hesap etmediler. 101 yıl önce kahramanlık destanı yazan binlerce şehidimizin 101 yıl sonrada onların torunlarının dimdik ayakta olduklarını hesap etmediler” dedi.

 

 

29072016_7_0004

 

 

“MESELE VATAN MESELESİ”

 

Alanda her siyasi görüşten ve her etnik kökenden yüzlerce insan olduğunu söyleyen Çanakkale Valisi Hamza Erkal, “Biz ilk günden bu yana meydanlardayız. Çünkü bizim kalbimiz vatan sevgisiyle atıyor. Biz bunu tankların önüne serilerek gösterdik. Biz bunu uçaklardan dahi çekinmeden onların kurşunlarının önünde dimdik durarak gösterdik. Biz bunu helikopterlerin açtığı acı ateşler karşısında durarak gösterdik. Bu dünya tarihinde hiç görülmemiş bir imtihandır. Şimdi böyle bir saldırıdan sonra bizim aramızda ayrımız gayrımız kalır mı? Mesele vatan meselesi, bizim aramızdaki siyasi farklılık, aramızdaki ırki ve memleket farkı kalır mı acaba? Bu memleket bizim, bu vatan bizim. Söz konusu vatan olursa bütün ayrımları gayrımları biz bir tarafa bırakıp, bir oluruz, dik oluruz, gür oluruz” dedi.

 

Mitinge katılan vatandaşlar türkü ve marşlar söyleyip birlik ve beraberlik mesajları verdi. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından da İskele Meydanı’nda şehitler için mevlit okutulup pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.

 

 

29072016_7_0005

 

 

29072016_7_0001