13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliler Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Yarışlarından 4 Madalya ile Dönüyor

Milliler Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Yarışlarından 4 Madalya ile Dönüyor

Tahsin KEMER / ANKARA

Olimpik Umutlar Kano yarışları tamamlandı. Polonya’nın Poznan kentinde 7-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen yarışlar sonucunda milli sporcular kazandıkları madalya ile Türk Bayrağı’nı göndere çektirdiler.

Kano Sprint Olimpik Umutlar yarışlarında erkeklerde Rahmi Kaan Karahan, K2 200 metre disiplininde 1. olarak altın K1 500 metre disiplininde ise 2. olarak gümüş madalya madalya kazandı.

Kadınlarda K2 200 metre disiplininde yarışan milli sporcular Özge Nas Yıldız ve Işılsu Karvan, 1. olarak Altın madalya, K2 1000m disiplininde 3. olarak bronz madalya kazandılar.

“Dünya Şampiyonası Ayarında Alınan Galibiyet Anlamına Geliyor”

Genç millilerin elde ettikleri başarıların ardından Birlik Haber Ajansı’na konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, bu başarıların alt yapıya verilen değeri gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu sporcular 2028-32 olimpiyat kadrolarında yer alan genç sporcularımız. Genç sporcuların bu başarısı Dünya Şampiyonası ayarında alınan galibiyet anlamına geliyor. Alt yapıya verdiğimiz değeri özellikle Rizeli 2 sporcumuzun aldıkları başarılar ile görüyoruz. Rizeli sporcuların başarısı Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın büyük katkılarıyla Rize’de yapılan tesisin meyveleri diyebiliriz.”

Hamza Yerlikaya Milli Sporcuları Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya milli sporcuları şu ifadeler ile tebrik etti:

“Durgunsu Kano Olimpik Umutlar yarışlarında mücadele eden milli sporcularımız; 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı. Tebrikler.”

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye