27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen program ile törenle kutlandı.

Muhtarlar günü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Atatürk Anıtı ve Parkında bir tören düzenlendi. Buradaki törende Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Başkan Akay burada yaptığı konuşmasında,   19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim’in Muhtarlar Günü kabul edildiğini belirterek, bu genelge ile muhtarların onurlandırıldığını ifade etti.

Akay konuşmasının devamında şunları ifade etti.

“Mahalle ve köylerde yürütme görevini ifa eden muhtarları onurlandıran, gerekli değeri veren ve destek sağlayan devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bulundukları yerin sakinleri tarafından seçilerek işbaşına gelen muhtarlar, asli görevlerinin yanında halkın diğer sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında önderlik yapması nedeniyle önemli bir kamu görevi ifa etmektedir.Yaptığımız çalışmalarda hiç bir karşılık beklemeksizin bizlere destek veren seçilmiş ihtiyar heyeti üyelerine de teşekkürü borç bilirim.

Bu duygu ve düşünceler ile ilçemiz köy ve mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim uhtarlar Gününü tebrik eder, bizlerden desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız sayın Yunus Kızılgüneş ile Belediye Başkanımız sayın Güray Yüksel’e ve kamu kurumlarımızın değerli yöneticilerine tüm muhtarlarımız adına teşekkür ederim.”

Atatürk Anıtı ve Parkında düzenlenen törenin ardından Başkan Oktay Akay beraberinde bazı muhtarlar ile birlikte Kaymakam Yunus Kızılgüneş ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fakılı’yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Kaymakam Yunus Kızılgüneş tarafından muhtarlar onuruna öğle yemeği ikramında bulunuldu.