21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Muhtarlar Günü” Ezine’de törenle kutlandı

Ezine’de Muhtarlar Günü düzenlenen program ile törenle kutlandı.

Muhtarlar günü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Atatürk Anıtı ve Parkında bir tören düzenlendi. Buradaki törende Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktaya Akay tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Başkan Akay burada yaptığı konuşmasında,   19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim’in Muhtarlar Günü kabul edildiğini belirterek, bu genelge ile muhtarların onurlandırıldığını ifade etti.

Akay konuşmasının devamında şunları ifade etti.

“Bizleri onurlandıran, bizlere gerekli değeri veren devlet büyüklerimize ve herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bizler gerek köylerde, gerekse mahallede yaşayan vatandaşlarımızın her türlü sorunlarını, görüş ve önerilerini yakından takip eden kişileriz. Onların taleplerini imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Karşılayamadığımız durumlarda ise devletin yetkili mercilerine taleplerini ulaştırarak adete bir köprü vazifesi görüyoruz. Bizler bu işi yaparken tek başımıza değil seçilmiş ihtiyar heyeti ile birlikte yapıyoruz. Onlara da buradan tüm muhtarlarımız adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sözlerime son verirken bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Hacı Arslan Uzan’a ve Belediye Başkanımız Sayın Güray Yüksel’e ve kamu kurumlarımızın değerli yöneticilerine tüm muhtarlarımız adına teşekkür eder, başta ilçemizdeki Muhtar arkadaşlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü tebrik ederim.”

Buradaki törenin ardından Ezine Protokolü ve muhtarlar onuruna İlçe Öğretmenevinde kahvaltı verildi.

Gerçekleşen tören ve kahvaltı programına Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Evren Hızlı, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, MHP İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, Kurum amir ve müdürleri, STK Başkan ve yöneticileri, ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 

About Post Author