16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Geyikli İlçe Başkanı Mustafa Kırveli Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğunun dikkatini çeken Kirveli, mesajında şunları kaydetti;

“Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Gecesi, müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Peygamberimizin hayatı içinde önemli bir yeri olan Miraç, Allah’ın sevgili Resûlünden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resûlallah’ın (sav) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Yüce Peygamberimiz için pek büyük şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla doludur.

Recep Ayı’nın 27. gecesinin tanık olduğu bu ‘Büyük Buluşma’ bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini en içten dileklerimizle tebrik eder, bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz için, vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.”