15 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MUSTAFA KIRVELİ REGAİP KANDİLİ MESAJI

AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kırveli, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kırveli mesajında şu ifadelere yer verdi.

“İnancımızda ve kültürümüzde çok önemli bir yeri bulunan, İçinde Regaip, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran, manevi duygularımızın doruğa ulaştığı, Rabbimizin rahmet ve mağfiretinin yeryüzünü kuşattığı kandiller zincirinin ilk halkası olan mübarek Regaip Kandili’ni bir kez daha idrak edecek olmanın sevincini yaşıyoruz.

Dünya mazlumlarının güvenli sığınağı, yeryüzünde insanlık ve adaletin yegane savunucusu ve temsilcisi ülkemizin ilerlemesinin önüne çıkarılan tüm engelleri aşarak, tarihi sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirebilmek için bugün birlik beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.

Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.s.), ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazana kavuştur’ şeklindeki duasıyla 3 ayların ne kadar değerli olduğu aşikardır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, ve Alem-i İslam’ın mübarek üç aylarını ve kandilini tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, onların hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını, bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum”

About Post Author