23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MÜZEDE SELFİE GÜNÜN’DE TROYA MÜZESİ’NE TAM DESTEK

Türkiye ve dünya genelinde 3 yıldır düzenlenen Müzede Selfie Günü, “Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülü’nde finale kalarak tarihi bir başarıya imza atan Troya Müzesi, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinin katılımıyla destek verildi.

Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin yer aldığı geniş katılımlı heyet Troya Müzesinde Selfie çekerek “Müzede Selfie Günü” ‘ne katkı sağladı.

Müzede Selfie Günü hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Bu yıl 15 Ocak’ta düzenlenen Müzede Selfie Günü için Kültür ve Turizm Bakanlığımız bir yarışma düzenledi. Müzelerin tanıtımını sağlamak amacıyla başlatılan yarışma kapsamında katkı sağlamak üzere ÇTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimizle beraber, Sayın Valimiz Orhan Tavlı önderliğinde Troya Müzemizi ziyaret ederek bol bol selfie çektik. Konuyla ilgili olarak düzenlenen yarışma kapsamında gönderilen selfielerden birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye’de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesinin etkinliklerinden davetiye hediye edilecek.” dedi.