18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Naim Makas ; ” Aynı şehirde yaşıyoruz, Biz istiyoruz ki toplumsal mutabakatı hep beraber tahsis edelim”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Naim Makas ile birlikte Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Başkanı Ömer Faruk Göktürk, İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Tanıtım ve Medya İşleri Birim Başkanı Ali İhsan İlhan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı ve İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Çanakkale’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Truva Otel’de düzenlenen kahvaltılı programda bir araya geldi.

Programda bir konuşma yapan İl Başkanımız Naim Makas, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir arada olmak istediklerini belirterek, gazetecilerin bu anlamlı günlerini kutladığını ifade etti.

“Hepimiz demokrasimizin vazgeçilmez olduğunu biliyoruz” diyen Başkanımız Makas şöyle devam etti, “Bulunduğumuz her yerde bunun adına bir mücadele veriyoruz. Gerek siyaseten, gerek özel hayatımızda, kamuda, demokrasi hepimiz için vazgeçilmezdir. Fakat bizlerde şunu da biliyoruz ki çalışan gazetecilerimiz, basında demokrasimizin tamamlayıcı unsurlarıdır. Sizlerin çalışma hayatında, yaptığınız haberler, her türlü koşullara rağmen verdiğiniz emeklerle beraber demokrasimizin tamamlayıcı unsurları haline geliyorsunuz. Dolayısıyla yaptıklarınız bizler için çok kıymetlidir. Bugünü de beraber kutlamak istedik.”

Yakın zamanda kaybettiğimiz gazetecileri anan Başkan Makas, “Biga’da vefat eden Ferit Kavas ağabeyimiz var. Kendisine de buradan Rabbim’den rahmet diliyoruz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Aynı zamanda Mehmet Çelen ağabeyimizi de yakın zamanda kaybettik. Mehmet ağabeye de Rabbim’den rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. Basın mensuplarının yaptığı işin, hem bulunduğumuz dönemde önem arz etmekte hem topluma fikir vermekte hem de geçmişten bugüne gelen bütün arkadaşlarımıza da olduğu gibi bir sonraki arkadaşlarımıza da tecrübeleriyle, çizdiği istikametle örnek teşkil ediyorsunuz. Dolayısıyla yaptığınız işleri önemsiyoruz. Bu anlamda herkesin kendi işini hangi etik kurallar çerçevesinde yaptıysa sizlerin de bu anlamda yapıp, diğer arkadaşlarımızın yetişmesine örnek olmasında rol aldığınızı biliyoruz. Bu yüzden verdiğiniz emekler için teşekkür ediyoruz. Aynı şehirde yaşıyoruz, aynı ortamı paylaşıyoruz. Biz istiyoruz ki toplumsal mutabakatı hep beraber tahsis edelim. Bunun için görüşmelerimizi daha çok sıklaştırabiliriz. Bu anlamda varsa eksikliklerimiz tamamlamakta fayda görüyoruz” dedi.

About Post Author