17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Naim Makas ; “Mavi İl Sıralamasında ikinciyiz, Vakalarda Artış Olmaması İçin Aşımızı Olalım”

AK Parti Çanakkale İl Başkan Naim Makas;, aşılanmaya dikkat çekerek, temizlik, mesafe ve maskenin önemine vurguda bulunarak vatandaşları pandemi kurallarına uymaya ve aşı olmaya davet etti.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Makas ülke genelinde yükselen covid-19 vakalarının ardından Çanakkale’nin haritada ki önemine dikkat çekerek bir açıklama yaptı.

“MAVİ İL SIRALAMASINDA İKİNCİYİZ”

AK Partili Makas tedbirler ve aşılama konusunda Çanakkale’nin mavi İl statüsünde ikinciliği göğüslediğini ifade ederek şu ifadelere yer verdi.

“Sağlık Bakanlığı’mızın son yayınladığı pandemi verilerinden de anlaşıldığı üzere, vaka sayıları tekrar artış göstermeye başlamıştır. Vaka sayılarının yeniden azalması bizlerin elindedir. Maske ve mesafe kurallarına özenle uyulması, henüz aşı olmayan hemşehrilerimizin de ilk doz aşılarını en kısa sürede olmaları pandemi ile mücadelemizde çok önemli rol oynamaktadır. Sağlık Bakanı’mızın da dediği gibi; aşı ile toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerimizi tehlikeye atmamak için pandemi kurallarına istisnasız uyulması temennisiyle, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”