20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

NİHAT BÜYÜKEROL’DAN 23 NİSAN MESAJI

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Büyükerol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Büyükerol mesajında şu ifadelere yer verdi ;

TBMM’nin açılması ile birlikte milli mücadelenin karargahı olmuş, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde egemenliğin kayıtsız şartsız milletin iradesinde olduğu Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

23 Nisan 1920 aslında, aziz milletimizin iradesi karşısında hiçbir gücün duramayacağının tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Çocuk sevgisinin kendisinde çok ayrı bir yeri olan Büyük Önder Atatürk böylesi özel bir günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi çocuk sevgidir, gelecektir, aydınlık yarınlarımızın teminatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günün sevincini ve coşkusunu, milli egemenlik bilinciyle büyüyen, geleceğimizin mimarı çocuklarımıza bırakmış, tüm dünya çocuklarını sevgi ve kardeşlik paydasında buluşturarak dünya barışına en güzel hediyeyi vermiştir. Yarın bayrağı devralacak olan çocuklarımızın, sürekli gelişme, kalkınma ve ülkemizi dünya sathında her daim en ön sıralarda tutma hedefine kararlılıkla yürüyeceklerine olan inancımız tamdır.

Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm dünya çocuklarının yüzünün gülmesi ve sevgiyle büyümelerini sağlamak tüm insanlığın sorumluluğudur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşımızı yönetmiş yüce bir kurumdur ve demokrasinin sembolüdür. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, 23 Nisan gururunu pandemi nedeniyle evlerimizde yaşayacağız. İçimiz biraz buruk ancak bu durum Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl coşkusunu gölgeleyemeyecektir. Hepimiz balkonlarımızı, pencerelerimizi bayraklarla donatarak bu coşkuya ortak olacağız.

Mutlu olmak her çocuğun hakkı ve tüm dünya çocuklarının mutlu olması dileğiyle, bu özel günü çocuklarımıza armağan eden TBMM’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın ve ulusumuzun TBMM’nin 101. kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”