28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Niyazi Tunçal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tunçal mesajında şunları kaydetti.

“Kadının güçlü olduğu toplumlarda aile güçlü olur. Bu da toplumların milli ve manevi duygularının güçlü olmasına sirayet eder. Hz. Peygamberimizin hayatına baktığımızda kadının ailenin ana unsuru olduğunu görürüz. Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında ve toplumun en sıkıntılı dönemlerinde; fedakâr, cefakâr Türk kadınları toplumun yeniden dirilmesine, canlanmasına çok büyük katkı sağlamışlardır. Yaşamın her alanında kadınlarımız bir ana, bir kardeş ve hayat arkadaşı tanımlamalarıyla karşımıza çıkarken bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar her alanda kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit oluyoruz.

Toplumun dinamik değerlerini elinde tutan kadınlarımız toplumun şekillenmesinde de büyük rol üstlenmelerinden dolayı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değil her daim baş tacıdırlar. Bu vesileyle, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, hayatlarının her evresinde sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim”