24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akay mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü ilk günkü gurur ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. 96 yıl önce azim, cesaret ve kararlılıkla yakılan kurtuluş meşalesi ebediyen sönmeyecektir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tüm dünyaya karşı bağımsızlık mücadelesi veren şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyet ebediyen payidar kalacaktır. Aziz milletimiz vatanı, bayrağı, hürriyeti ve mukaddes değerleri söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini 96 yıl önce tüm dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyet tarihimiz dün olduğu gibi bugün de göstermiştir ki, zulmün karşısında, mazlumun yanında yer alan, türlü zorluklar karşısında kararlılık ve cesaretini hiçbir zaman kaybetmeyen asil milletimiz kendi geleceğini her zaman kendi tayin eder.

Bugün Cumhuriyetin bize sağladığı kazanımlar sayesinde ülkemiz, birçok ülkenin model aldığı, mazlum milletlerin kurtuluş yolunda umut ve ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenle atalarımızın bizlere emanet ettiği cennet vatanımızı ve sahip olduğumuz tüm değerleri korumak, yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere taşımak hepimizin en asli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor, 96 yıllık şanlı Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz”