24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

OKTAY AKAY MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akay mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandilinin ardından feyiz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandiline erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in hikmet dolu yolculuğu olan Miraç; tüm Müslümanlar için bir fırsat olup; ibadet, dua ve istiğfar ederek manevi duygularının arttığı mukaddes bir gecedir. Miraç bir yükseliştir. Bütün kötü duygulardan arınarak tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye ulaşmaktır.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yüce Allah’ın huzuruna yükseldiği hikmet dolu gün olan Miraç Kandili’nde yüce Rabbimden en büyük muradımız, duamız; tüm insanlığın sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere en kısa sürede kavuşmasıdır. Kandiller bizim kültürümüzde komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran özel günlerdir. Ancak bu özel günler sağlıklı olduğumuz zaman güzeldir. Korana virüs tehdidinin tüm dünyayı sardığı böyle hassas günlerde dikkatli olmalıyız, evlerimizde kalmalı, kandil kutlamasını sevdiklerimizi telefonla arayarak yapmalıyız. Unutmamalıyız ki aldığımız her önlem en başta sevdiklerimizi koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşehrilerimizin aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin kandillerini tebrik ediyor, bu güzel ülkemize, bütün insanlığa huzur, barış, kardeşlik, birlik ve dirlik getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum”