23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

OKTAY AKAY ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akay mesajında şu ifadelere yer verdi ;

” Milli mücadele döneminde ve cumhuriyetimizin ilk yıllarında, zor koşullarda yeni bir nesil yetiştirmek için büyük bir inançla, fedakarca çalışan öğretmenlerimiz, bu günde bu kutsal görevlerini yerine getirmek için canla başla çalışmaktadırlar.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimizin bilgi toplumu olabilme yolunda üstlendikleri rol son derece önemlidir. Ülkemizin gelişim, değişim, dönüşüm ve kalkınmayı gerçekleştirerek gelecekle ilgili hedeflerine ulaşmasında en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir.

Eğitimin gerekli standartlarda yapılabilmesi için; Öğrenci başına yapılan harcama, eğitimin bütçedeki payı son derece önemlidir. Bu bilinçle hükümetimiz en çok bütçeyi eğitim harcamalarına ayırmıştır. Eğitim kalitesinin artması maksadı ile hazırlanan yeni eğitim sistemimiz sayesinde yetişecek kuşakların, mesleki ve teknik bilgileri, gelecek yıllarda ülkemizin önemli kazanımı olacaktır. Yarınlarımızın yetiştirilmesi görevini fedakarca üstelenen kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren kıymetli öğretmenlerimizin bu özel gününü paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım.

Bu vesile ile sevgi, şefkat, hoşgörü ve fedakarlık mesleğinin mensubu olma ayrıcalığını yaşayan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerken,  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”