30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

OKTAY AKAY REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akay mesajında şunları kaydetti.

“Mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaib Kandilini idrak edeceğiz. Üç aylara girdiğimiz bu günlerde, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesi için çaba göstermeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in, ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan’a kavuştur’ şeklindeki duasıyla üç ayların ne kadar değerli olduğu aşikardır. 

Kandiller manevi feyzleriyle gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırır, kısaca bize tövbe etmenin, kendimizi bilmenin, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunarlar. 

Merhamet, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç ayların müjdecisi Regaib Kandilinin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını ayrıca içerisinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıktan kurtulup tekrardan güzel günlere bir an önce  kavuşmayı  temenni ediyorum.

Ülkemizin, Milletimizin, hemşehrilerimin ve tüm İslam Aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını, bütün insanlığa, sevgi, barış ve huzur getirmesini, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

About Post Author