21 Haziran 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akayi Teni Yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akay mesajında şunları söyledi ;

“Tüm dünya için daha önce tecrübe edilmemiş zorluklar içerisinde mücadele ile geçen bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 yılı yaşadığımız tarihi olaylarla, acılarla, kaybettiğimiz binlerce insanımızla kalacak hatıralarda. Tüm dünyada milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, insanların evlerine kapandığı, sosyal hayatın sıfırlandığı bir pandemi sürecinin içerisindeyiz. Halen belirli kısıtlamalarla yaşayarak covid-19 salgınıyla mücadelemiz sürüyor. En kısa zamanda tüm dünyanın bu hastalıktan kurtulduğu günleri görmek dileğiyle, vatandaşlarımıza maske, mesafe ve hijyenin önemini bir kez daha hatırlatmak istiyorum

Yeni yıla, yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla giriyoruz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2021’de de ülkemizin büyümesi, ilerlemesi, bölgesinde ve dünyada güçlü, saygın, etkili bir ülke olması için, en büyük değerimiz ve en büyük hazinemiz olan kardeşliğimizi muhafaza edecek, kardeşliğimizi bozmaya, yıpratmaya çalışanlara karşı da hep birlikte mücadele vereceğiz. Milletimiz şunu bilsin ki, bu millet, tüm unsurlarıyla, tüm etnik kökenleriyle, tüm inanç grupları ve mezhepleriyle, bin yıllar boyunca olduğu gibi gelecekte de iç içe, dostça, kardeşçe ve dayanışma içinde yaşamaya devam edecektir.

Sahip olduğu doğal ve tarihi zenginliklerle dünya üzerinde tanınmış bir değer ve ayrıcalıklı bir kent olan tarihi ilçemiz Ezine’de yeni bir yılı karşılıyor olmaktan duyduğum mutluluğu tüm hemşehrilerimle paylaşıyor, 2021 yılının tüm dünyada barışın, huzurun ve sorunsuz yarınların müjdecisi olması dileklerimle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.