20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Okuma Yazmayı Yeni Öğrenen Minik Öğrenci Bozcaada Sevgisini Şiirle Dile Getirdi

Bozcaada İstiklal İlkokulunda  eğitim gören ilkokul birinci sınıf öğrencisi Jale Yıldız, Bozcaada’ya duyduğu sevgiyi okuma ve yazmayı öğrendiği ilk yılında şiirle dile getirdi.

Bozcaada İstiklal ilkokulu 1/A sınıfı öğrencisi Jale Yıldız, yaşadığı yer olan Bozcaada’ya duyduğu sevgi ve duygularını okuma yazma öğrendiği ilk yılında şiir yazarak dile getirdi. Minik Yıldız,  Bozcaada’nın özelliklerini de anlattığı “Güzel Bozcaadam” adlı şiirinde adaya duyduğu sevgiyi ve duygularını dile getirdi.

Şiir yazmayı ve resim yapmayı çok sevdiğinin dile getiren minik Jale Yıldız, “Bozcaada’da yaşıyorum. Okulumu, arkadaşlarımı ve öğretmenimi çok seviyorum. Bazen Bozcaada ile ilgili resimlerde yapıyorum. Bozcaada’yı çok seviyorum. Çünkü başka Bozcaada yoktur” dedi.

Sınıf öğretmeni Ethem Turan bu yıl okuma yazma öğrenen birinci sınıf öğrencisi olan öğrencisi Jale Yıldız’ın yaşadığı yer olan Bozcaada’ya karşı duyduğu sevgiyi ve duyguları şiir kaleme alarak dile getirdiğini görünce büyük mutluluk yaşadığını dile getirerek, “Minik öğrencim okula başladığı ilk günlerinden itibaren derslerinde başarılı bir grafik gösterdi. Okuma yazmayı da çok kısa sürede başardı. Arkadaşları arasında da çok sevilen minik öğrencim Jale’nin yaşadığı yer olan Bozcaada’yı çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bu sevgisini ve duygularını da henüz okuma yazma öğrendiği ve eğitim öğretim hayatının ilk yılı ve ilk basamağında böyle güzel bir şiirle dile getirmesi ilk önce öğretmeni olarak beni ve sonrasında da diğer öğretmen ve idarecilerimizi çok duygulandırdı ve mutlu etti.  Minik yavrumuzu tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki başarılarla dolu şiirlerle dolu bir yaşam diliyorum kendisine” dedi.

Minik öğrenci Jale Yıldız’ın şiiri

Güzel Bozcaadam

Dört bir yanı deniz olan

İçinde kalesi bulunan

Bağı ve şarabıyla meşhur olan

Ne güzeldir Bozcaadam

Rüzgar gülleri ile  Yeldeğirmenleri

Gün batımı ,ayazma plajı

Herkesin göz bebeği

Ne güzeldir Bozcaadam

 

 

About Post Author