24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ordu Büyükşehir’den Manevi Değerlere Yönelik Çalışma

.Ordu Büyükşehir’den Manevi Değerlere Yönelik Çalışma

ORDU – BHA

Ordu’nun Manevi Değerleri Büyükşehir İle Geceğe Taşınıyor

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Kabataş ilçesindeki Şid Abdal Türbesi ve çevre düzenlemesi yapılan Fatsa ilçesinde bulunana Şeyh Tarakçı Hamid Hoca’nın kabri ile alanda bulunan 6 kabir yenilenen yüzüyle önümüzdeki günlerde ziyarete açılacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi ve kültürel mirası olan yapıları geleceğe taşımaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesinin ardından artan restorasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Manevi Havası Bozulmayacak Şekilde Yenilendi

Manevi değerlere sahip çıkmak amacıyla önemli çalışmalara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde bulunan Şeyh Tarakçı Hamid Hoca’nın kabri ile alanda bulunan 6 kabri yenileyerek çevresinde düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kabataş ilçesi Kuzköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Şid Abdal Türbesi’nde (Şidlü Dede) başlattığı restorasyon çalışmasını da tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından manevi havasını bozmayacak şekilde restore edilen ve çevre düzenleme çalışmaları yapılan bu önemli çalışmalar yapılacak olan resmi açılışların ardından tamamen ziyarete açılacak.