21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÖZGÜR CEYLAN ; “İLKE VE DEVRİMLERİN YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 10 Kasım Atatrük’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ceylan mesajında şunları söyledi ;

“Hayatını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında, saygı, sevgi, minnet ve şükranla anıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük liderlerden biridir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere taşımıştır.

Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum ve tutsak milletlerin bağımsızlık kılavuzu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Ruhun şad olsun.

Mustafa Kemal Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. Atatürk’ün yıllar önce ortaya koyduğu düşünceleri, dinamik yapısıyla güncelliğini korumakta ve çağdaşlık yürüyüşünde Türk Ulusu’nun yolunu aydınlatmaya devam etmektedir.

Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve devrimleri yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Her türlü yok sayma girişimine rağmen, Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, rehberimiz olarak ulusumuzun yarınlarına yön verecektir.  Büyük Atatürk, Türk gençliğine emanet ettiğin Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, geçtiğimiz yüzyıla yön veren dünya liderlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

 

 

About Post Author