4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Türk futbolunun “Papen” lakaplı unutulmaz golcülerinden Mustafa Kocabey, Çanakkale 1’inci Amatör Küme takımlarından Ayvacık Belediyespor’la sözleşme imzaladı.

1993 yılında altyapısından yetiştiği Galatasaray’da profesyonel olan ve 23 yıllık kariyerinde bazılarında birden fazla olmak üzere 21 değişik kulüpte forma giyen 42 yaşındaki Kocabey, 22’nci kulübü ile sezon sonuna kadar anlaşma yaptı.

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin Belediye binasında gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. ‘’ Bugün eski futbolumuz ama bugün dimdik ayakta duran, Ayvacık Belediye Spor’a önderlik yapacak Mustafa Kocabey’i transfer ettik. Papen Mustafa’yı takımımıza kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Bundan sonra kendisini ve futbolunu izlemek Ayvacık halkına zevk verecektir. 1981 yılında kurulan Ayvacık Belediye Spor bir çok başarılara imza attı ama merkeze uzaklığımız nedeniyle bizim öğrencilerimiz ve futbolcuların dışında halkımızın da katılımını çok arzuladık. Bunun içinde büyük statlara genelde ilçemizden çok giden olmamıştı. Ama bundan sonra katılımın fazla olacağının kanaatindeyim. Bu da Mustafa bey gibi Türk futboluna emek vermiş insanları Ayvacık’ta bulunması bizim halkımızın da seyrine katkı sağlayacaktır. Halkımızın özlediği şeyler tabii ki futbolu izlerken bire bir futbolcuları da görmek isterler. Ayvacık halkına bu yıl daha zevkli futbol şöleni yaşatacak olan Papen Mustafa’ya, transferin gerçekleşmesinde bu imkanı bize sağlayan Ayvacık sanayisinde oto parçası satışı yapan Saffet Aksoy’a, Antrenörümüz Ahmet Çakır’a, Eski Kulüp Başkanı İbrahim Sezgin’e, Kulüp Başkanımız Mustafa Avkıran’a teşekkür ederim. Ayvacık bundan sonra inşallah Mustafa beyin sayesinde başka futbolcu arkadaşları da davet ediyoruz. Futbol dünyasında Ayvacık Belediye Spor olarak biraz daha hamle yaparak ileriye götürmek istiyoruz. Havasıyla, doğasıyla, suyuyla, doğal yapısıyla Kuzey Ege’de önemli bir kent oldu Ayvacık. Bu oksijenin bolluğu, coğrafyanın yarattığı imkanlar mevcut futbolcularımızın antrenman yapmalarını sağlayacaktır. Onları da bu şirin ilçemize davet ediyorum’’ dedi.

02012016_3_0002

Daha sonra bir konuşma yapan Mustafa Kocabey sarı-kırmızılı formadan kopamadığını ve bu yüzden Çanakkale‘nin amatör ligi takımlarından sarı-kırmızılı renklere sahip Ayvacık Belediyespor ile anlaştığını belirtti.

2006-07 sezonunda Dardanelspor’da oynadığını hatırlatan tecrübeli futbolcu, 11 yıl sonra Çanakkale’ye dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, ‘’Her şeyden önce yıllar sonra Çanakkale’de olmaktan mutlu ve gururluyum. Çanakkale’nin ve Kuzey Ege’nin incisi olan Ayvacık Belediye Sporda top oynamam nasip oldu. İnşallah tüm takım arkadaşlarımızla birlikte Ayvacık’ta sporu iyi yerlere getirmeye çalışacağız. Bu transferde en başta bana yardımcı olan Belediye Başkanımız Mehmet Ünal Şahin beye ve yıllardır dostum olan Saffet Aksoy arkadaşım burada olmam için çok uğraş verdi, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yıl 2017 Çanakkale’nin plakası 17 ve Ayvacık Belediyespor’un renkleri sarı kırmızı. Bende aynı renkleri taşıyan Galatasaraylıyım. İnşallah Ayvacık Belediye Spora hayırlı olur” dedi.

02012016_3_0003

02012016_3_0004

02012016_3_0005