23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

PAZARKÖY MUHTARI OKTAY AKAY KURBAN BAYRAMI MESAJI

Pazarköy Muhtarı Oktay Akay Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Akay mesajında şunları kaydetti.

 

“Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır. Bilindiği üzere, her bayram bir gönül alma, her bayram kucaklaşma, kaynaşma ve bir yakınlaşma vesilesidir. Bayram demek yardımlaşmak, paylaşmak demektir.

 

Türkiye’ye ekonomik anlamda yoğun saldırıların yapıldığı bu günler de Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef  birlikteliği sağlaması Mahzun gönüllerin aydınlandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu böyle günler, milletlerin bir ve beraber olma şuurunu, var olma iradesini, yüksek ideallerini tazeleme günleridir. öncelikli temennimdir.

 

Bayramlar, zenginin yoksulu, varlık sahibinin ihtiyaç sahibini, hayırseverlerin yetimleri sevindirmesi için bir fırsattır. Komşumuz bayram edemezken bizim bayram etmemizin de bir önemi olamaz.  Mübarek kurban bayramının, işte bu anlayışın, işte bu atmosferin pekişmesine, güçlenmesine, safların sıklaşmasına, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin, milletimizin, gönül coğrafyamızın, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin ve tüm İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı canı gönülden tebrik ediyor; bayramın ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa huzur, barış ve merhamet getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum