19 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

RECEP UYGUN, BERAT KANDİLİ MESAJI

ARÇELİK&BEKO SERVİSİ RECEP UYGUN, BERAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0014

 

“Ramazan ayının habercisi manevi gecelerimizin en önemlilerinden olan berat gecesini idrak etmenin manevi hazzı içerisindeyiz. ”Berat” günahlardan, suçlardan kurtulup arınma, temize çıkma, aklanma” anlamlarına gelir. Bilindiği gibi Mahkemede suçsuz bulunanlara da “berat etti” denilmektedir.

Kainatın Sultanı Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde , Bu seneden gelecek seneye kadar meydana gelecek olayların hepsi ayrı ayrı melekler tarafından defterlere yazılır. Rızıklar, eceller, zenginlik, fakirlik, ölümler, doğumlar hep bu esnada kaydedilir. O yılki hacıların sayısı bile bu devrede takdir olunur. Herkesin ve her-şeyin o sene içindeki mukadderatı “berat gecesinde “kaydedilir buyurmuşlardır.

 

Rabbim bu gece yüzü suyu hürmetine bizleri beratını sağ eline verenlerden eylesin. Böyle  mübarek geceleri fırsat bilerek , Müslümanlar olarak birbirimizi daha çok sevmeli ,birbirimize sımsıkı sarılmalı, birbirimizin kusur ve ayıplarını örtmeli, hataları af etmeliyiz. “Bir olmalı, iri ve diri olmalıyız.”

 

Allah’ın rahmetinin sizinle olmasını, kalbinizin Allah’ın sevgisiyle dolmasını diler, bu gecenin, ülkemizin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin dualarının kabulü ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

 

RECEP UYGUN

ARÇELİK&BEKO YETKİLİ SERVİSİ

About Post Author