28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde Ezine’de gerçekleşen görkemli tören ve programla anıldı.

Atatürk anıtı ve parkında gerçekleşen tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Güray Yüksel tarafından Atatürk Anıtına sunulmasıyla başladı.

Ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de de sirenler 2 dakika boyunca çaldı.

Çelenk sunumunun ardından 22 Eylül İlkokulu tarafından hazırlanan programa geçildi.

Buradaki program 22 Eylül İlkokulu Müdürü Sibel Saçal Sağlam tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başladı.

Konuşmanın ardından 22 Eylül İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri Nazım Çınar Okay tarafından “Atatürk” adlı şiir okundu.

22 Eylül İlkokulu öğrenci, öğretmen ve velilerinin yer aldığı “Benim Atatürk’üm” adlı video sunumunun ardından, okulun 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladıkları “Atatürk Oratoryosu” sahnelendi.

Programın Devamında 22 Eylül İlkokulu öğrencilerinin İlçe Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Usta Öğreticisi Derya Demirel yönetiminde “Son Vals” gösterisi sahnelendi.

Ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullar arasında 3 kategoride düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri olan bisikletleri Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Güray Yüksel, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Binbaşı Evren Hızlı tarafından takdim edildi.

Daha sonra Ortaokullar arası şiir yarışmasında 1. Olan Geyikli Ortaokulu öğrencisi Hande Sarsılmaz tarafından şiiri ve Liseler arası kompozisyon yarışmasında 1. Olan Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aysun Aslanbaş’ın kompozisyonunu okundu.

Çanakkale AKÇANSA Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencilerinin yer aldığı koro ve orkestrası tarafından Orkestra Şefi Ayşe Yıldız yönetiminde Marşlar ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların yer aldığı dinleti programa katılanlar tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.

Program Okulun ana sınıfı öğretmeni Aysel Baysay tarafından “Bir Resim Çiz Çocuğum” adlı şiirin okunmasının ardından program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.