16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları ifade etti.

“Mübarek Ramazan Ayının müjdeleyicisi bir Berat Kandiline daha kavuşmanın sevinci ve şükrü içerisindeyiz.Berat kandili Allah’ın rahmet lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı müminlerin dualarına icabet ettiği günahlarını affettiği yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

Bu anlamlı günlerde toplumsal sorumluluk bilinciyle dayanışma yardımlaşma içinde olmalı nefreti sevgiye bencilliği fedakârlığa dönüştürecek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız. Bu gece dolayısıyla Milletimizin, İslam alemi ve tüm insanlık için Covid-19 Virüsünden kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını, dargınlıkları ve küskünlükleri unutup, dostluğu, kardeşliği, barışı, birlik ve beraberliği  yeniden tesis etmeliyiz.

 Bu gecenin ülkemizin İslam âleminin birlik dirlik ve beraberliğine insanlığın hidayet barış ve huzuruna bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Beraat Gecesini en içten dileklerimle kutluyorum.”