13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SADİ ÇALIKOĞLU, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının önderliğinde, Samsundan başlayarak yurdumuzun dört bir yanına ulaşan milli mücadele azmi, tarih boyunca kimseye boyun eğmemiş, bağımsızlığı ve özgürlüğü her zaman önde tutmuş büyük Türk milletine, bu gün kuruluşunun 96.Yılını heyecanla ve onurla kutladığımız Cumhuriyeti armağan etmiştir.

Bundan 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturu ile kurulan Cumhuriyetimiz; azmin kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği çok büyük bir zaferdir. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacağız. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye