23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SADİ ÇALIKOĞLU MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları kaydetti ;

“Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade etmekte, biz müminler için de arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelmektedir.

Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yüce Allah’ın huzuruna yükseldiği hikmet dolu gün olan Miraç Kandili’nde yüce Rabbimden en büyük muradımız, duamız; tüm insanlığın sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere en kısa sürede kavuşmasıdır.

Kandiller bizim kültürümüzde komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran özel günlerdir. Ancak bu özel günler sağlıklı olduğumuz zaman güzeldir. Korana virüs tehdidinin tüm dünyayı sardığı böyle hassas günlerde dikkatli olmalıyız, evlerimizde kalmalı, kandil kutlamasını sevdiklerimizi telefonla arayarak yapmalıyız. Unutmamalıyız ki aldığımız her önlem en başta sevdiklerimizi koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin, aziz milletimizin, Türk-İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bütün insanlığın yüksek değerlere yücelmesine, milletimizin sağlığına, birlik beraberliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”