15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ŞARLAN’IN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA” GÜNÜ MESAJI

ÇANAKKALE BARO BAŞKANI AV. BÜLENT ŞARLAN’IN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” MESAJI

 

 

30042016_3_0001

 

 

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Şarlan mesajında şunları kaydetti.

 

“ Günümüzün en önemli değerleri; hukuk, demokrasi ve emektir. Hukuk vazgeçilemez, emek ise yüce bir değerdir. Emeğin gözetildiği adil paylaşım ise vazgeçilmezdir.

 

Biz, adalet ve hukuk için mücadele eden avukatlar, bu gün nedeniyle iş ve emek kesimlerine iyi dileklerimizi sunuyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyoruz.

 

İş, ekmek, özgürlük mücadelesinin şöleni olan 1 Mayıs’ı her zamanki heyecanımızla karşılıyoruz. Bu 1 Mayıs’ta da emeğinden ve alın terinden başka sermayesi olmayalanlarla birlikte yürüyoruz. İşçilerimizin, emekçilerimizin tüm kazanımlarının korunması ve haklarının iadesi için seslerine kulak veriyoruz.

 

Çanakkale’nin avukatları olarak diliyoruz ki işten çıkarılma, taşeronlaşma, örgütsüzleştirilme, işçi kayıpları, emek gaspları son bulsun.

 

Çanakkale’nin avukatları olarak istiyoruz ki 1 Mayıs, demokrasiye, hukuka, emeğin yüceliğine ve güzel yarınlara ışık tutsun.

 

Bu vesileyle emek verdikleri esnada yada emek mücadelesinde yitirdiğimiz tüm emekçilere selam olsun. Bayram tadında 1 Mayıs dilekleriyle.”

 

About Post Author